• Dolar Alış / Satış: 6.364 / 6.375
  • Euro Alış / Satış: 7.439 / 7.452
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

ORTA KARADENİZ KALKINMA AJANSI AĞUSTOS AYI YÖNETİM KURULU TOPLANTISI SAMSUN’DA YAPILDI

28 Ağustos 2016
1 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
663 defa okundu.

Vali Cevdet Can, Samsun Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde düzenlenen (OKA) Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Ağustos ayı toplantısına katıldı.

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Ağustos ayı toplantısı, OKA Dönem Başkanı Çorum Valisi Necmeddin Kılıç’ın başkanlığında, Samsun Valisi İbrahim Şahin’in ev sahipliğinde, Tokat Valisi Cevdet Can, Amasya Valisi Salih Işık ve yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile Samsun’da gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan OKA Dönem Başkanı Çorum Vali Necmeddin Kılıç, “Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illerinden oluşan bölgemizde başta kamu kurum ve kuruluşları olmak üzere yerel yönetimlerimiz, üniversitelerimiz, sivil toplum kuruluşları, özel sektör ve diğer sosyal/ekonomik aktörlerin birbirleriyle işbirliğini geliştirerek bölgemizin gelişmesini sağlamak ve bu gelişimin sürdürebilirliğine katkı sağlamak amacıyla çeşitli çalışmalar yürütmekte olan (OKA) Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın 2016 yılı Ağustos ayı yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirmek ve yönetim kurulunun gündemindeki konuları görüşmek üzere toplanmış bulunuyoruz.

Bilindiği üzere, ajansımız tarafından doğrudan yürütülen projelerle ve ajansın mali destekleriyle uygulanan vasıtası ile KOBİ’lere destekler vermektedir. Aynı şekilde, belediyelerin ve il özel idarelerinin diğer kamu kurum ve kuruluşlarının başta turizm ve çevre ile dezavantajlılara yönelik altyapının geliştirilmesi için olmak üzere çeşitli projelerine ajans tarafından mali ve teknik meslekler sunulmaktadır. Öte yandan bölge illerimizde ilgili tüm paydaşlara beraber kümelenme, lojistik, yenilikçilik, insan kaynaklarının geliştirilmesi gibi konulardaki faaliyet ve projelerin desteklenmesi çalışmaları devam etmektedir.

Bu toplantı vesilesiyle yönetim kurulu toplantımıza katılan Sayın Valilerimize, Belediye Başkanlarımıza, İl Genel Meclisi Başkanlarımıza ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlarımıza teşekkür ediyoruz. Ayrıca ev sahibimiz Samsun Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanımıza misafirperverliklerinden dolayı şükranlarımızı sunarak kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu toplantımızın bölgemiz için hayırlı olmasını ve başarılı çalışmalara vesile olmasını diliyoruz.”dedi.

OKA Dönem Başkanı Çorum Valisi Necmeddin Kılıç’ın konuşmalarının ardından Ağustos ayı yönetim kurulu toplantısı, gündemdeki diğer maddelerin görüşülmesi ile devam etti.

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Yönetim Kurulu toplantısının ardından Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin Kızılırmak Kuş Cenneti’nde ve Samsun ili ilçe mahalle yollarında yaptıkları beton yol ve diğer çalışmalarla ilgili olarak Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt tarafından bir sunum gerçekleştirildi. Sunumun ardından Samsun Valisi İbrahim Şahin, Tokat Valisi Cevdet Can, Çorum Valisi Necmeddin Kılıç, Amasya Valisi Salih Işık ve yönetim kurulu üyeleri yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Toplantıya ayrıca, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, OKA Genel Sekreteri Mevlüt Özen, Tokat İl Genel Meclis Başkanı Adem Dizer ile diğer yönetim kurulu üyeleri katıldı.

5 4 3 2

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN