• Dolar Alış / Satış: 6.364 / 6.375
  • Euro Alış / Satış: 7.439 / 7.452
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Tokat’taki Güvenlik Güçleri Teyakkuza Geçirildi

26 Ağustos 2016
1 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
583 defa okundu.

Ordu’nun Mesudiye ilçesinde, 3 askeri şehit edip, 2 askeri yaraladıktan sonra kaçan 5 kişilik PKKlı grubun, Tokat ve çevre illere kaçma ihtimaline karşı önlemler alındığı bildirildi. Alınan önlemler çerçevesinde, PKK’lı grubun Tokat kırsalına kaçması ihtimaline karşılık ildeki güvenlik güçleri teyakkuza geçirildi.

 

Ordu’nun Mesudiye ilçesinde, güvenlik güçlerine yakın mesafeden uzun namlulu silah ve el bombası ile saldırarak 3 askeri şehit edip, 2 askeri yaraladıktan sonra kaçan 5 kişilik PKKlı grubun yakalanması için bölgedeki operasyonlar devam ediyor. Teröristlerin Tokat ve çevre illere kaçma ihtimaline karşı önlemler alındığı bildirildi. Alınan önlemler çerçevesinde, PKK’lı grubun Tokat kırsalına kaçması ihtimaline karşılık ildeki güvenlik güçleri teyakkuza geçirildi.

 

Ordu’nun Mesudiye ilçesine bağlı Topçam Mahallesi bölgesinde güvenlik güçleri bir grup PKK’lı teröristin geçiş yapabileceği istihbaratı üzerine geçen Pazar sabahı bölgede operasyon başlattı. Topçam Kertil bölgesinde yoğunlaşan operasyonda ormanlık alanda kıstırılan, 5 kişi oldukları tahmin edilen PKK’lı teröristler, pusu kurarak el bombası ve uzun namlulu silahlarla yakın mesafeden saldırıda bulundu. 3 askerin şehit olduğu, 2 askerin yaralandığı çatışmanın ardından bölgede başlatılan geniş çaplı operasyon sürerken köylülerde silahlarıyla nöbet tutup, güvenlik güçlerine destek veriyor.

 

Operasyon bölgesine sevk edilen Giresun Jandarma Bölge Komutanlığına bağlı Jandarma Özel Harekat Timleri ile komandolar yaklaşık 10 kilometrelik sık ormanlık alanla kaplı bölgede yoğunlaştı. Güvenlik güçleri arazi arama ve tarama faaliyetini sürdürürken, teröristlerin başka bölgelere kaçma ihtimali üzerine Ordu’ya sınır olan, Tokat, Samsun, Giresun,ve Sivas kırsalında da güvenlik güçlerinin teyakkuza geçtiği öğrenildi. Operasyonların Ordu-Giresun-Trabzon kırsalında yoğunlaştığı belirtildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN